na cestách ...
Zde najdete tipy na výlety, na místa, která jsme navštívili :)
Sri Swami Vishwananda - laskavá a éterická bytost, která vyzařuje čistou Boží Lásku, jeho oči jsou plné dobra a radosti.
Je to úžasný dar, setkat se s tímto Velkým duchovním učitelem, určitě na toto setkání nezapomenete...
Matka Meera - ponoření do ticha bylo zajímavé...
Březno u Chomutova - setkání s panem Václavem Blažejovským
Václav Blažejovský z Března u Chomutova již řadu let s úspěchem staví a vyrábí léčivé pyramidy a kužele, které podle různých teorií vytvářejí přírodní energii s blahodárnými účinky na lidský organismus.
Pan Blažejovský je milý člověk, a vždy ochotný povídat o svých pyramidách...
Panenský Týnec - Tajemný Chrám - načerpejte energii mezi zdmi a sloupy tajemné stavby
Prostor nikdy nedokončeného chrámu pravděpodobně ze 14. století už staletí přitahuje nejrůznější psychotroniky, léčitele, duchovní i umělce. Není úplně jasné kdo a kdy ho založil, je však zřejmě dílem pánů ze Žerotína a stavěl se řadu let.
Léčebné účinky přílivem silné energie, můžete pocítit, či nikoliv, mystický chrám stojí za to...
Jeďte nejlépe v týdnu, kdy tam je velmi málo návštěvníků... :)
Klobuky - Kamenný pastýř - největší český menhir
U vesnice Klobouky stojí na poli tři a půl metru vysoký červenohnědý pískovec, štíhlý, osamělý a v rovinaté krajině velmi nápadný. Jedná se o největší český menhir, němý svědek dávné minulosti o níž se jen dohadujeme.
Menhir znamená dlouhý, vztyčený kamen. O vzniku českých vztyčených kamenů existuje řada hypotéz, jednou z nich je populární archeoastronomická hypotéza. Díky ní bylo totiž zjištěno, že kromě obecně známých astronomických směrů, jakými jsou v obzorovém kalendáři azimuty slunovratových východů a západů slunce při slunovratech, obsahuje sestava našich menhirů i speciální azimuty. Toto zjištění vedlo k identifikaci kalendáře, který je na nich založen - je to keltský kalendář.
Slavětín - menhir Baba
Hned za vesničkou je cesta kolem pole, tam je pod lípou, menší menhir jménem Baba.